Mokasyny damskie – ponadczasowe i zawsze modne obuwie!

Czarne mokasyny Street Move

Większość kobiet uwielbia buty. Kupują je z przyjemnością wybierając przeróżne fasony i style. Dbają o to, aby co roku być w posiadaniu tych najmodniejszych. Dlatego warto stawiać na buty, które nigdy nie wychodzą z mody! Do takich butów zdecydowanie należą mokasyny damskie. 

Kto wymyślił mokasyny?


Buty te jako pierwsi nosili Indianie. Szyli je ze skór łosi, wapiti czy jeleni. Początkowo zakładali je tylko mężczyźni. Ich największą zaletą była możliwość bezszelestnych kroków, co było ważne przy polowaniach. Od początku charakterystyczny był zewnętrzny szew na cholewce. Materiał którym zszywano buty był bardzo sztywny, więc dla wygody wywijano go na zewnątrz. Ta cecha zachowała się do dziś jako element dekoracyjny.

Z jakiego materiału są zrobione mokasyny damskie?


Współcześnie mokasyny tworzy się już nie tylko ze skóry. Dostępne są modele wykonane z materiałów syntetycznych czy tekstylnych. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i upodobania można kupić solidne mokasyny na chłodne wiosenne wieczory, leciutkie materiałowe mokasyny idealne do letniej sukienki lub damskie mokasyny lakierowane pasujące do spódnicy. Wybierając materiał z jakiego są wykonane warto zwrócić uwagę na przepuszczalność powietrza.

O jakiej porze roku nosi się mokasyny?


Ze względu na szeroki wybór modeli mokasyny możemy nosić od wczesnej wiosny aż do początku jesieni. Buty te świetnie się sprawdzą jako zamiennik balerinek, a ponadto są znacznie wygodniejsze!

Mokasyny nie znikają ze sklepowych półek, a ich sprzedaż co roku jest zaskakująco wysoka. Czołowi projektanci również nie rezygnują ze sprzedaży tego fasonu. Właśnie dlatego kobiety kochają mokasyny. Buty te zaskakują wygodą, a ponadto mimo wielu lat wciąż są modne. Każda kobieta powinna mieć przynajmniej jedną parę w swojej szafie.