trampki stylizacja jeansy
Na sportowo

Trampki – od butów do krykieta aż do modnego obuwia na co dzień

Trampki towarzyszą ludziom w codziennym życiu i są bardzo cenionym obuwiem, które sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na spacer z przyjaciółmi czy na randkę w parku. Ich uniwersalność sprawia, że znajdują się w niemalże każdej garderobie.

Trampki w sporcie

Swoją historię trampki zaczęły dawno temu, bo jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku. Wtedy to opatentowano pierwsze obuwie o gumowej podeszwie, które było wykorzystywane w głównej mierze do gry w krykieta. W późniejszym czasie korzystano z nich również chętnie podczas jazdy na bicyklach. Te buty jednak nie wyglądały tak, jak trampki, które znamy dzisiaj.

Pierwsza para butów, które wyglądem kojarzą się z obecnymi trampkami, pojawiła się na początku XX wieku. Wówczas w Stanach Zjednoczonych stworzono trampki, które w swym pierwotnym kroju były przeznaczone dla zawodowych koszykarzy.

W swej historii trampki znalazły się nawet w… wojsku. Zostały wprowadzone jako obuwie treningowe, a po zakończonej służbie zazwyczaj zostawały z żołnierzami, którzy docenili ich wygodę i lekkość.

Modne damskie trampki – z czym je łączyć?

Na rynku dostępnych jest obecnie szereg modeli o różnych krojach i kolorach. Poprzez krótkie, proste trampki, aż do obuwia przed kolano, noszonego głównie przez subkultury.

Trampki damskie (zobacz takie modne modele) można łączyć tak naprawdę ze wszystkim. Te bardzo lekkie i proste buty świetnie odnajdą się w sportowej stylizacji, jak i w nieco poważniejszym wydaniu, na przykład do marynarki – nieco neutralizując poważny wygląd.

Szeroka gama kolorów i krojów sprawia, że to obuwie świetne na większość roku – już w pierwsze cieplejsze wiosenne dni można wskoczyć w ukochane, wygodne trampki, aby nosić je przy każdej okazji aż do późnej jesieni.

Możesz również polubić…